Milí zákazníci, eshop máme jako doplňkový k našim hlavním činnostem a ke zpracování se dostáváme většinou až po večerech. E-Pdf soubory jsou zasílány emailem, kontrolujte proto prosím složku SPAM, stává se, že tam zaslané soubory skončí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. KŘEST
02.06.2019
Komentáře (0)

KŘEST

   Vždy, když je knížka hotová, napsaná, ilustrovaná, vytištěná... Je to veliká radost a křest je příležitost, jak se o takovou radost podělit i se čtenáři, kamarády, dětmi.

   Můj první křest se odehrál v roce 2010 u knížky Obrázkové říkanky Hanky Jelínkové. Kmotrem se stal její tatínek, pan Zdeněk Svěrák a pamatuji si, jak přijely i děti z Černošic, přivezly si svačinky a přišel se podívat i pan Smoljak a spousta úžasných lidí.

   Mám takovou tradici, že na všechny křty peču pro děti perníčky. Když se křtila knížka Kos je bos, napekla jsem kosy, u Šimon a Bára zase pejsky, teď mám napečené slony na Edu neposedu.

   Pro mne je vždy nejtěžším krokem sehnat kmotra. Zkoušeli jsme párkrát nechat křtít knížku i děti, ale byl to pro mě spíše stres a proto se snažím vždy najít někoho, koho budou děti znát, ke komu máme s autorkou osobně blízko a kdo se ke křtěné knížce hodí. A tak píši emaily a hledám kontakty... Mám zkušenost, že čím větší osobnost, tím kolikrát skromnější a milé jednání.

   Například pan Jaroslav Uhlíř. Křtil nám knížku Kos je bos a Obrázkové pohádky. U tohoto posledního křtu sdílel šatnu s dětmi, které hrály divadlo. Neměl absolutně žádné požadavky, dopravil se i se svou paní až do Čelákovic, na všechny byl nesmírně milý a srdečný...

   

Jan Potměšil... Vždy jsem měla tohoto herce ráda a potvrdilo se mi, že jak jsem si ho vysnila, je i ve skutečnosti.

 

   Obdivuji lidi, kteří jsou ochotní si udělat ve svém nabitém programu čas a bez nároku na honorář přijedou a podpoří nás autory a knížky pro děti. Takže tento můj první ,,blog" je takové poděkování všem, kteří mě neposlali do háje a na mé nesmělé prosby a emaily odpověděli. Opravdu si toho vážím. A je pěkné, když si udělá čas vám odepsat pan Marek Eben, Jaroslav Dušek, Jiří Lábus, Eva Holubová, Jitka Molavcová, Naďa Konvalinková a spousta dalších.

   Křty mám ráda, ale popravdě, je to pro mne hlavně stres. Díky práci jsem zalezlá většinou doma a mezi lidi chodím vyjímečně:-) Vyhovuje mi se za kmotry schovat a být jen v povzdálí a nejlépe jen dětem malovat věnování do knížek:-) Takže kdo by mě chtěl vidět, jak jsem bledá jako stěna, nervózní a jak mi spadne kámen ze srdce, až bude pokřtěno, přijďte se podívat 6. 6. v 10 hodin do Luxoru na Václavské náměstí! A moc se těším na kmotry Tomáše Kůgela a Filipa Cíla. Nabídla jsem jim jako dárek tričko z našeho obchůdku a Tomáš si vybral ,,JSEM PRINCEZNA":-))) Takže určitě bude legrace! 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz