Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
21.10.2020
Velké pohádkové divadélko
Velké loutkové divadélko obsahuje 91 loutek a zde je malá inspirace na možné pohádky, které si můžete s dětmi zahrát. ... číst celé
06.04.2020
PRACOVNÍ LISTY
V době neplánovaného ,,volna" dětí, kdy jsou nucené zůstávat s námi doma a nemohou chodit do škol a do školek, začala jsem každý den tvořit pracovní l... číst celé
19.07.2019
Nový článek v blogu: Já a pes
Můj Gromit má největší podíl na ilustracích všech pejsků, které jsem kdy do knížek namalovala... Přečtěte si můj nový příspěvek na mém blogu. číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. KŘEST
02.06.2019
Komentáře (0)

KŘEST

   Vždy, když je knížka hotová, napsaná, ilustrovaná, vytištěná... Je to veliká radost a křest je příležitost, jak se o takovou radost podělit i se čtenáři, kamarády, dětmi.

   Můj první křest se odehrál v roce 2010 u knížky Obrázkové říkanky Hanky Jelínkové. Kmotrem se stal její tatínek, pan Zdeněk Svěrák a pamatuji si, jak přijely i děti z Černošic, přivezly si svačinky a přišel se podívat i pan Smoljak a spousta úžasných lidí.

   Mám takovou tradici, že na všechny křty peču pro děti perníčky. Když se křtila knížka Kos je bos, napekla jsem kosy, u Šimon a Bára zase pejsky, teď mám napečené slony na Edu neposedu.

   Pro mne je vždy nejtěžším krokem sehnat kmotra. Zkoušeli jsme párkrát nechat křtít knížku i děti, ale byl to pro mě spíše stres a proto se snažím vždy najít někoho, koho budou děti znát, ke komu máme s autorkou osobně blízko a kdo se ke křtěné knížce hodí. A tak píši emaily a hledám kontakty... Mám zkušenost, že čím větší osobnost, tím kolikrát skromnější a milé jednání.

   Například pan Jaroslav Uhlíř. Křtil nám knížku Kos je bos a Obrázkové pohádky. U tohoto posledního křtu sdílel šatnu s dětmi, které hrály divadlo. Neměl absolutně žádné požadavky, dopravil se i se svou paní až do Čelákovic, na všechny byl nesmírně milý a srdečný...

   

Jan Potměšil... Vždy jsem měla tohoto herce ráda a potvrdilo se mi, že jak jsem si ho vysnila, je i ve skutečnosti.

 

   Obdivuji lidi, kteří jsou ochotní si udělat ve svém nabitém programu čas a bez nároku na honorář přijedou a podpoří nás autory a knížky pro děti. Takže tento můj první ,,blog" je takové poděkování všem, kteří mě neposlali do háje a na mé nesmělé prosby a emaily odpověděli. Opravdu si toho vážím. A je pěkné, když si udělá čas vám odepsat pan Marek Eben, Jaroslav Dušek, Jiří Lábus, Eva Holubová, Jitka Molavcová, Naďa Konvalinková a spousta dalších.

   Křty mám ráda, ale popravdě, je to pro mne hlavně stres. Díky práci jsem zalezlá většinou doma a mezi lidi chodím vyjímečně:-) Vyhovuje mi se za kmotry schovat a být jen v povzdálí a nejlépe jen dětem malovat věnování do knížek:-) Takže kdo by mě chtěl vidět, jak jsem bledá jako stěna, nervózní a jak mi spadne kámen ze srdce, až bude pokřtěno, přijďte se podívat 6. 6. v 10 hodin do Luxoru na Václavské náměstí! A moc se těším na kmotry Tomáše Kůgela a Filipa Cíla. Nabídla jsem jim jako dárek tričko z našeho obchůdku a Tomáš si vybral ,,JSEM PRINCEZNA":-))) Takže určitě bude legrace! 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli


 

Kontaktujte nás

       

 

 

Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz