Milí zákazníci, buďte prosím trpěliví a vyčkejte na vaše zásilky. Ačkoliv se snažíme být co nejrychlejší, máme obchůdek jako doplňkový k našim hlavním činnostem, ke zpracování se tedy dostáváme až většinou po večerech. Soubory PDF jsou zasílány emailem, kontrolujte prosím SPAM, dost často v něm email se zaslaným souborem končí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
13.11.2022
Pepa popleta
PEPA POPLETA Tento rok jsem se spojila s českou firmou Moravská ústředna Brno, ve které vdechly jejich švadleny a designéři mým postavičkám z knížek ... číst celé
25.07.2022
OBCHŮDEK - NOVÉ PDF
V našem obchůdku najdete NOVINKU - PDF OBCHŮDEK. Obsahuje 41 etiket na různé druhy zboží. Inspirací mi byla autorská výstava Zábaviště pro sviště. Pa... číst celé
16.05.2022
ZÁBAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ - výstava v MMG v Poličce
ZÁBAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ 14. 5. 2022 se poprvé otevřela nová interaktivní výstava pro všechny malé ,,sviště" a jejich rodiče. V Měststkém muzeu a galeri... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Školky
  3. Diagnostické listy dítěte v mateřské škole - elektronická verze PDF

Diagnostické listy dítěte v mateřské škole - elektronická verze PDF

  • TOP produkt
  • Doprava ZDARMA

PDF soubor obsahuje 13 listů. 1. list je titulní a můžete jej vytisknout jako obal desek pro dítě. Na každém dalším listu najdete vždy po šesti činno... celý popis
159 Kč
145 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:0350
Kompletní specifikace

PDF soubor obsahuje 13 listů.

1. list je titulní a můžete jej vytisknout jako obal desek pro dítě. Na každém dalším listu najdete vždy po šesti činnostech.

   Dle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání „je nutné, aby vzdělávací působení učitele vycházelo z pedagogické diagnostiky – z pozorování a uvědomění si individuálních potřeb a zájmů dítěte, ze znalosti aktuálního stavu jeho vývoje, konkrétní životní a sociální situace, pravidelného sledování jeho vývoje a vzdělávacích pokroků. Dítě se prostřednictvím vzdělávacích aktivit postupně rozvíjí v základních dovednostech vzhledem ke svým optimálním možnostem tak, aby docílilo úspěchu, který je jeho okolím oceněn a samo se cítilo úspěšné.“ Jedním z výstupů předškolního vzdělávání je „učit se hodnotit svoje osobní pokroky“. 
   Soubor listů „Co dokážu“ rozhodně může naplňovat výše uvedené, pokud s ním bude paní učitelka pracovat v souladu s RVP PV. Cílem listů je pustit se do objevování dovedností dítěte právě ve spolupráci s ním. Společně odhalovat, co už zvládne, a radovat se z toho. Dát dítěti dostatečný prostor k sebehodnocení, nezávislosti na hodnocení od druhých, citlivě ho k tomu vést a být nablízku, pokud dojde k pochybám. Ačkoli do mateřských škol rozhodně nepatří soutěživost a porovnávání s druhými, občas se může stát, že k tomu mezi dětmi dojde. Záleží jen na pedagogickém průvodci, který s dětmi „rozehraje“ diskusi bez odsuzování. I k tomu může soubor listů napomáhat. Jestliže se dítě obrátí na kamaráda s informací, že toho umí víc, je to přece ideální příležitost povídat si o tom, že ten umí to a ten zas tohle. O našich pocitech a o tom, jak může působit naše chování na druhého. 
   Soubor listů obsahuje dovednosti ze všech vzdělávacích oblastí. Děti si při zvládnutí určité dovednosti mohou vybarvit hvězdičku nebo přímo celý obrázek. Děti v naší mateřské škole si oblíbily datumové razítko, které používají na datování různých pracovních listů, kresbiček apod. I na to ilustrátorka Vendula Hegerová myslela a prostor pro datum vyhradila. Není však povinné jej vyplňovat.
   „Co dokážu“ může skvěle doplňovat diagnostiku dítěte, kterou by měly všechny mateřské školy provádět průběžně. Je určen do portfolia dítěte, pro individuální práci. 
   Záleží jen na kreativitě paní učitelky, jak tento přehledný a krásně ilustrovaný materiál vycházející z výčtu dovedností uvedených v knize Diagnostika dítěte předškolního věku Jiřiny Bednářové a Vlasty Šmardové použije. Věřím, že předškolní pedagožky přijdou na řadu dalších možností. A fandím jim!   

Silvie Makovská Menoušková
ředitelka Mateřské školy Lovčičky

Veškerý obsah těchto DIAGNOSTICKÝCH LISTŮ, jsou výsledkem tvůrčí činnosti autora (dále jen „autor“), a jako takové požívají ochrany autorského díla, předpokládané zákonem č. 121/200 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Se souhlasem autora je možné pouze osobní užití a užití v dané školní instituci, zde zakoupených materiálů. Bez předchozího písemného souhlasu autora podléhá přísnému zákazu jakákoliv úprava či šíření a komerční využití.

Zde najdete Diagnostické listy dítěte v MŠ i ve SLOVENSKÉM JAZYCE.

 

Zboží zařazeno v kategoriích


 

Kontaktujte nás

       

 

Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz