Milí zákazníci, eshop máme jako doplňkový k našim hlavním činnostem a ke zpracování se dostáváme většinou až po večerech. E-Pdf soubory jsou zasílány emailem, kontrolujte proto prosím složku SPAM, stává se, že tam zaslané soubory skončí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Divadélko
15.08.2019

Divadélko

   Když jsem byla malá holka, můj táta se dal ,,na loutkové divadlo". S kamarády nazkoušeli hru O třech prasátkách. Doma jsme tak měli malé dřevěné ,,jeviště", vyráběla se prasátka, kulisy... A já byla pyšná, když jsem mohla ,,divadelníkům" dělat doprovod. Bohužel to byla myslím i jejich hra poslední... Ale rodiče byli aktivní ve více směrech, jezdili jsme na festivaly, koncerty, divadla. K tomuto prostředí mám dodnes blízko.

   Loutkové divadélko jsme měli doma a já si s ním často hrála. Byla jsem proto moc ráda, když Romana Suchá přišla s námětem na Veršované divadélko pro děti.

   

Dcerka tyto knížky milovala a s loutkami, které jsou součástí knížek, si ráda hrála. Loutky najdete ke stažení po kliknutí na každou knížku.

   Před rokem jsem ilustrovala knížku Hanky Jelínkové Obrázkové pohádky, kde je součástí i divadelní hra ,,Chyťte pytláka".

  

   Hned jsem měla záminku a příležitost opět ,,čichnout" k divadlu a přemluvila jsem paní učitelku mé dcerky, která byla v té době ve druhé třídě, aby hru s dětmi nacvičila. S mámou jsme se daly do šití kostýmů, sháněla jsem kulisy, podařilo se pozvat i pana Jaroslava Uhlíře a byl to skvělý zážitek. Myslím, že děti divadlo bavilo... https://www.youtube.com/watch?v=WNru8ERWEc4&t=338s

   A protože bych ráda, aby papírové divadélko bavilo i dnešní děti, nakreslila jsem jedno do našeho obchůdku. Vím z vlastní zkušenosti, že děti baví každou chvíli něco jiného a proto se snažím cenu za divadélko mít dostupnou pro co nejvíce rodičů, aby si mohli hraní divadla vyzkoušet a nelitovat případně ,,vyhozených peněz":-)

   Loutky se nejdříve vystříhají a mě se osvědčilo nejen nalepit špejle na hraní, ale dodělat i stojánek. Díky tomu vám budou ostatní postavičky, které zrovna nehrají, pěkně stát. Já zkusila dvě varianty:

Jen vystřihnout kolečko z ruličky toaletního papíru a připevnit na zadní stranu.

Nebo...

Vystřihnout stojánek ze čtvrtky (rozměry a návod jsou na divadélku) a oboustrannou samolepkou přilepit na zadní stranu loutky.

K upevnění špejle stačí lepicí páska, nebo jsem použila lepicí hmotu.

   Když jsem na chalupě vyráběla z kartonů divadlo ve kterém budou loutky hrát, moc jsem se u toho bavila. A byla bych moc ráda, když si třeba divadélko zakoupíte, když mi pošlete fotky vašich nápadů.

   U nás se už hrála pohádka O princezně Slizolíně...:-)

Na divadélku je nejhezčí, že si rodiče hrají s dětmi. A co děti někdy vymyslí za pohádku, to by žádný dramatik nevymyslel...:-) Mám schovaná videa ze Sofinčiných her a moc ráda si je někdy pustím:-)

Takže doufám, že se vám bude divadélko líbit a s dětmi si užijete spoustu zábavy!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz