Milí zákazníci, potvrzení objednávky chodí ihned po jejím dokončení, kontrolujte složku SPAM, maily tam často bohužel končí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. E - PDF soubory
  3. Grafomotorika pro mateřské školy - elektronická verze PDF

Grafomotorika pro mateřské školy - elektronická verze PDF

PDF soubor obsahuje 125 listů. První list je titulní a můžete jej vytisknout jako obal desek pro dítě.  Listy jsou ve formátu A3. Při tisku ale můžet... celý popis
Nejsme plátci DPH
199 Kč
ks
Číslo produktu:0372
Kompletní specifikace

PDF soubor obsahuje 125 listů.

První list je titulní a můžete jej vytisknout jako obal desek pro dítě. 

Listy jsou ve formátu A3. Při tisku ale můžete zadat i menší formát, podle vašich požadavků.

Na GRAFOMOTORICE jsem spolupracovala se Silvií Makovskou Menouškovou,
ředitelkou Mateřské školy Lovčičky, která napsala úvod a vymyslela koncepci celého souboru.

Milí rodiče, milé paní učitelky,
tento soubor grafomotorických listů si klade nemalý cíl – chce vám pomoci dítě rozvíjet v oblasti grafomotoriky s ohledem na jeho potřeby a schopnosti. Grafomotorika je jedním ze základních kamenů, na nichž dítě staví své vzdělávání. Aby se naučilo správně psát, potřebuje mít přiměřeně rozvinutou oblast jemné motoriky, grafomotoriky, vizuomotoriky a vizualizace. Grafomotorika v sobě ukrývá úchop psacího náčiní, postavení a uvolnění ruky a plynulost tahu s přiměřeným tlakem na podložku.
Dětem do 4 let je zapotřebí především dopřát prostor a příležitost ke kreslení, rozvoji hrubé a jemné motoriky. Poté se soustřeďte na bohatou nabídku činností, které rozvíjejí hrubou i jemnou motoriku a všechny aspekty grafomotoriky. Grafomotorické listy ještě nejsou nutné, některé děti je však chtějí, vybírejte tedy ty jednoduché (dráhy, základní prvky I. skupiny). Zhruba v 5 letech je čas na pečlivý rozvoj pomocí grafomotorických cvičení, která najdete právě v této publikaci.
Vždy respektujte schopnosti dítěte, postupujte od nejjednodušších prvků ke složitějším, náročnost zvyšujte pomalu a dopřejte dítěti čas na zautomatizování a zdokonalení právě zvládnutého prvku.

Veškerý obsah těchto GRAFOMOTORICKÝCH LISTŮ, jsou výsledkem tvůrčí činnosti autora (dále jen „autor“), a jako takové požívají ochrany autorského díla, předpokládané zákonem č. 121/200 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Se souhlasem autora je možné pouze osobní užití a užití v dané školní instituci, zde zakoupených materiálů. Bez předchozího písemného souhlasu autora podléhá přísnému zákazu jakákoliv úprava či šíření a komerční využití.

 

 

Zboží zařazeno v kategoriích


 

Kontaktujte nás

       

 

 

Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz