Milí zákazníci, eshop máme jako doplňkový k našim hlavním činnostem a ke zpracování se dostáváme většinou až po večerech. E-Pdf soubory jsou zasílány emailem, kontrolujte proto prosím složku SPAM, stává se, že tam zaslané soubory skončí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Já a pes
19.07.2019
Komentáře (0)

Já a pes

Vždy jsem si přála psa, ale rodiče o tom nechtěli ani slyšet. Dávali mi nepřekonatelné úkoly, abych ho ,,mohla" mít. Já psala dopisy do psích útulků, zachraňovala toulavé psy a navštěvovala naší starou paní sousedku, která měla ještě staršího psa pudla Peggy. Nakonec jsem tátovi donesla domů pejska z útulku - Kulíška. Byl to čistokrevný podvraťák a táta si ho naštěstí ve svém novém domově nechal. Kulíšek se stal postrachem celé vesnice a fenky před ním v době hárání zavírali sousedé do sklepa. Nejvíce se skamarádil s Knedlíkem, který měl zálibu okusovat pneumatiky aut, která projížděla ,,jeho" revírem.

Když jsem se přestěhovala do Prahy a našla ,,muže svých snů a představ", byla jsem šťastná, že konečně i já budu mít doma psa! A tak k nám v létě 2007 do rodiny přibyl nový člen - pejsek Gromit (má oblíbená animovaná postavička:-)

Pes má pro ilustrátora veliký význam! Donutí vás jít ven, do přírody, mezi lidi a protáhnout záda od kreslení. Co jsem měla možnost poznat kolegy z oboru, většina nějaké zvíře vlastní:-) Gromit i teď po letech bere mé venčení zodpovědně.

 

Můj pracovní stůl si zabral častokrát jako nejlepší místo k odpočinku, než mě donutí jít ven. A není divu, že se nastěhoval i do knížek, které jsem ilustrovala...:-) Jedna z prvních, byl Alíkův atlas světa od nakladatelství Axióma.

 

A když jsem dostala nabídku, napsat a nakreslit knížku, jakou budu chtít... Volba byla jasná:-)

    

Tato knížka byla opravdu psaná a kreslená ze života s naším psem. Gauč má zabraný dodnes, jen elektrické šňůry už naštěstí nemá potřebu překusovat. Ty byly jeho specialita...:-)

V knížce nechyběla ani fotka Gromita. A bylo úžasné, když mi děti opravdu psaly emaily o svých pejscích a posílaly obrázky a fotky...

První pejsek Kulíšek se mi samozřejmě také nenápadně dostal do knížky...

A naštěstí jsem dostávala krásné texty k ilustrování od autorů, kteří to mají se psy stejné...

 

Za těch 12 let, co s námi Gromit žije, jsem vděčná a šťastná, že ho máme. Když sedíte za stolem, malujete, doma ticho a klid, je tu po ruce někdo, kdo se k vám přitulí, nechá se podrbat a donutí vás práci nechat prací a jít si odpočinout ven. Jednou měl někdo poznámku k mým obrázkům, že nehorázně polidšťuji zvířata a pletu tím dětem hlavu... Já si ale kolikrát říkám, že stěžovat by si měla spíš ta zvířata, že ony by se tak hloupě nikdy nechovala:-) A pokud některá z knížek naučí děti, že zvířátka se mají chránit a chovat se k nim hezky, budu moc ráda.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz