Milí zákazníci, eshop máme jako doplňkový k našim hlavním činnostem a ke zpracování se dostáváme většinou až po večerech. E-Pdf soubory jsou zasílány emailem, kontrolujte proto prosím složku SPAM, stává se, že tam zaslané soubory skončí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Eda neposeda
  3. Karty - Pepova motorika rukou

Karty - Pepova motorika rukou

72 KARET CVIKŮNA LEVOU A PRAVOU RUKU16 KARET CVIKŮ DVOJIC RUKOU karty jsou vytištěné na křídě 350 g/m2 s oblým okrajem rozměr 140 x 96 mm zatavené v p... celý popis
Nejsme plátci DPH
259 Kč
ks
Číslo produktu:0230
Kompletní specifikace

72 KARET CVIKŮ
NA LEVOU A PRAVOU RUKU
16 KARET CVIKŮ DVOJIC RUKOU

karty jsou vytištěné na křídě 350 g/m2 s oblým okrajem

rozměr 140 x 96 mm

zatavené v průhlédné fólii

Karty vznikly jako jedna z aktivit k motorické loutce a hračce opičákovi Pepovi, vyráběného Moravskou ústřednou Brno.
Naleznou využití v mateřských i základních školách, dětských skupinách, logopedických ambulancích, ambulancích klinických psychologů a klinických logopedů, při práci speciálních pedagogů, sociálních pedagogů, psychologů a ergoterapeutů. Skvěle poslouží v rodinách s dětmi i u seniorů při cvičení jemné motoriky.


První část karet (pro levou ruku s modrým náramkem, pro pravou ruku s červeným náramkem) je určena k rozvoji jemné motoriky, podporuje vnímání vlastního těla, umožňuje cvičení s rozlišováním pravé a levé strany a zároveň propojováním pravé a levé mozkové hemisféry. Na kartách jsou nakresleny různé polohy prstů na rukou, které děti mohou libovolně kombinovat - „opičit se“ podle obrázků s opičákem Pepou, ve dvojicích levá a pravá ruka. Obtížnější pozice nacvičují pouze jednou rukou.


Druhou část tvoří kombinované karty s červenomodrým rámečkem, kde jsou již kombinace pozic obou rukou jasně dané. Zde děti najdou pozice rukou, které jsou vhodné k napodobování. Pokročilejší střídají polohu levé a pravé ruky.

Náramky slouží jako pomůcka pro snadnější uvědomování si, která ruka je pravá a která levá.Cviky jsou určeny předškolním dětem a některé těžší cviky zvládnou pouze zdatnější předškoláci a školáci. Postupným cvičením však lze zvládnout všechny cviky na kartičkách.

AUTOŘI
Vendula Hegerová
(ilustrace)
Silvie Makovská Menoušková
(ředitelka MŠ)
Gabriela Nosková Melkovičová
(klinická Logopedka,
speciální pedagožka)

Zboží zařazeno v kategoriích
Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz