Milí zákazníci, eshop máme jako doplňkový k našim hlavním činnostem a ke zpracování se dostáváme většinou až po večerech. E-Pdf soubory jsou zasílány emailem, kontrolujte proto prosím složku SPAM, stává se, že tam zaslané soubory skončí. Děkujeme
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Knížky
  3. Grafomotorika

Grafomotorika

Formát: A3 297 x 420 mm Počet stran: 124 Barevná obálka a zadní strana, kde najdete grafomotorickou hru pro děti. oboustranný tisk - černobílé obrázky... celý popis
Nejsme plátci DPH
349 Kč
ks
Číslo produktu:0040
Kompletní specifikace

Formát: A3 297 x 420 mm

Počet stran: 124

Barevná obálka a zadní strana, kde najdete grafomotorickou hru pro děti.

oboustranný tisk - černobílé obrázky

Na GRAFOMOTORICE jsem spolupracovala se Silvií Makovskou Menouškovou,
ředitelkou Mateřské školy Lovčičky, která napsala úvod a vymyslela koncepci celého souboru.

Milí rodiče, milé paní učitelky,
tento soubor grafomotorických listů si klade nemalý cíl – chce vám pomoci dítě rozvíjet v oblasti grafomotoriky s ohledem na jeho potřeby a schopnosti. Grafomotorika je jedním ze základních kamenů, na nichž dítě staví své vzdělávání. Aby se naučilo správně psát, potřebuje mít přiměřeně rozvinutou oblast jemné motoriky, grafomotoriky, vizuomotoriky a vizualizace. Grafomotorika v sobě ukrývá úchop psacího náčiní, postavení a uvolnění ruky a plynulost tahu s přiměřeným tlakem na podložku.
Dětem do 4 let je zapotřebí především dopřát prostor a příležitost ke kreslení, rozvoji hrubé a jemné motoriky. Poté se soustřeďte na bohatou nabídku činností, které rozvíjejí hrubou i jemnou motoriku a všechny aspekty grafomotoriky. Grafomotorické listy ještě nejsou nutné, některé děti je však chtějí, vybírejte tedy ty jednoduché (dráhy, základní prvky I. skupiny). Zhruba v 5 letech je čas na pečlivý rozvoj pomocí grafomotorických cvičení, která najdete právě v této publikaci.
Vždy respektujte schopnosti dítěte, postupujte od nejjednodušších prvků ke složitějším, náročnost zvyšujte pomalu a dopřejte dítěti čas na zautomatizování a zdokonalení právě zvládnutého prvku.

Silvie Makovská Menoušková

Zboží zařazeno v kategoriích
Copyright Vendula Hegerová 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz